Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Перегляд проекту

Теплий та безпечний будинок (ЖБК `Жовтень-17`)

Проект спрямований на розв'язання двох напрямів, а саме:

  • поліпшення стану житлового фонду та прилеглих територій;

  • проведення заходів з енергозбереження та енергоефективності.

 

Дефіцит на ринку енергоресурсів та їх висока вартість приводять до відчутнього навантаження на сімейний бюджет кожного українця. Це впритул підштовхує нас до необхідності економії. В країнах Європи ціни на комунальні послуги значно вищі, ніж в нашій країні. Це дисциплінувало європейців та навчило їх дбайливо відноситися до всіх природних ресурсів. Сьогодні і нам пора не тільки задумуватись над цією проблемою, але і починати активно діяти, переймаючи досвід сучасного цивилізованого світу в сфері використання енергозберігаючих та енергоефективних технологій.

Перший крок у цьому напрямі ми вже зробили. А саме - встановили лічильник обліку споживання теплової енергії в підвалі нашого будинку. Перехід від оплати за опалення квадратних метрів до оплати за спожиті калорії теплової енергії дозволив мешканцям на 20-30% знизити оплату за опалення своїх квартир. Зрозуміло, що встановлення лічильника теплової енергії на будинок абсолютно не впливає на поліпшення енергоефективності будівлі, а лише дає змогу навести порядок у розмірах оплати за реально спожиту теплову енергію. А одним з перших за ефективністю заходом, який дозволить і справді підвищити енергоефективність будівлі, є утеплення огороджувальних конструкцій будівлі. Цей захід передбачає необхідність виконання цілого комплексу задач, пов’язаних із заміною застарілих вікон і вхідних дверей на енергоефективні, утеплення зовнішніх стін, дахів, перекриттів над підвалами. В рамках цього проекту планується заміна вхідних дверей та старих вікон у під'їздах будинку.

Тепер про енергозбереження. Ми плануємо виконати роботи по модернізації системи освітлення у під'їздах: замінити застарілі лампи розжарювання на енергозберігаючі світлодіодні світильники, котрі обладнані антивандальним захистом, а також встановити сучасні датчики руху, які дозволять освітлювати під'їзди тільки тоді, коли там хтось знаходиться. Результатом застосування енергозберігаючих технологій стане значна економія коштів на оплату рахунків за спожиту електроенергію. Крім цього, жителі будинку зможуть декілька років не турбуватися про заміну лампочек в світильниках - термін служби світлодіодних джерел освітлення в рази перевищує термін служби звичайних лампочек.

Коштами мешканців будинку наші ліфти (котрим, доречі, 26 років!) підтримуються у робочому стані. Але обладнання ліфтів вже досягло критичного сроку експлуатації і є нагальна потреба встановити нові ліфти. Це дуже дорогий в фінансовому плані захід. Тому в рамках даного проекту планується зробити кваліфіковану діагностику зношенності всіх вузлів обладнання ліфтів і замінити та відремонтувати найбільш зношені вузли та деталі. Ці заходи дозволять експлуатувати наші ліфти ще декілька років в безпечному для життя людей стані. Але не вирішується вся проблема в цілому. Тому планується також й розробка проектно-кошторисної документації на заміну ліфтів.

Для реалізації проекту потрібно 198 085,00 грн. Власними коштами закупимо стройматеріали для облаштунку відкосів, виконаємо демонтаж старих дверей, прибирання після робіт та вивіз сміття. Також за рахунок власних коштів оплатимо послуги з діагностики стану зношенності обладнання ліфтів, частину коштів на ремонт та складання проектно-кошторисної документації по ліфтам. Від бюджету міста плануємо отримати 176 965,00 грн.


© 2009—2017, Виконком Криворізької міської ради