Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Перегляд проекту

Надання соціально-психологічної паліативної допомоги сім’ям з невиліковно хворими дітьми (КМБО `Наше майбутнє`)

Актуальність

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє покращити якість життя пацієнтів з невиліковними хворобами. У Кривому Розі чимало сімей, в яких виховуються невиліковно хворі діти, що мають надзвичайну залежність від постійного стороннього догляду, потребують спеціалізованої допомоги і фактично не здатні до самообслуговування. Окрім потреби в постійному медичному моніторингу стану дитини, родини стикаються з психологічними та соціальними проблемами, які вимагають комплексного мультисциплінарного підходу до їх вирішення. Нажаль, у нашому місті немає системного підходу до організації надання паліативної допомоги вдома невиліковно хворим дітям, і тому існує незадовільнення першочергових потреб маленьких пацієнтів та їх близького оточення.Через відсутність системи паліативної допомоги досить часто такі сім′ї залишаються сам-на-сам зі своїми проблемами. А сучасні підходи до паліативної допомоги передбачають надання її на кожному етапі захворювання, а не лише у термінальних стадіях.

Актуальність надання соціально-психологічної допомоги підтверджуються опитуванням батьків щодо потреб родини, письмовими відгуками та коментарями, де чітко зазначено, наскільки родини потребують сторонньої підтримки (книга відгуків БО «Наше майбутнє», аналіз потреб родин) та офіційним зверненням батьків з проханням знайти можливість задля втілення запропонованої діяльності (лист від 19.04.2016 р., вх. №01-НМ/16-в).

Згідно із оперативною ціллю С.3.2.«Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу на період до 2025 року», планується створення системи паліативної допомоги на дому, а надання соціально-психологічної допомоги сім’ям на дому з невиліковно хворими дітьми, в рамках дії цього проекту, стане одним із вагомих компонентів паліативного догляду.

Перелік заходів Охопити послугами проекту 50 сімей з невиліковно хворими дітьми, які мешкають на території Жовтневого та Саксаганського районів міста Кривого Рогута сприяти розвитку паліативної допомоги у місті:

  1. Забезпечити соціальний супровід родин.

  1. Забезпечити психологічний супровід родин.

  2. Надати цільову матеріальну та адресну допомогу родинам.

  3. Забезпечити інформаційний супровід родин, психоемоційну та духовну підтримку.

  4. Забезпечити адміністративний супровід проекту.

Результати реалізації

  1. Покращиться якість життя 50-ти родин, які мають невиліковно хворих дітей,

шляхом надання комплексної соціально-психологічної та матеріальної допомоги.

Обсяг коштів та джерела фінансування.

Загальний бюджет проекту складає 225 905,00 грн., сума власного внеску – 44 915,00 грн., тобто близько 19,88 % потреб проекту будуть покриті за рахунок БО «Наше майбутнє». Організація не має потреби у придбанні обладнання, необхідного для адміністративного супроводу проекту, так як технічно забезпечена усім необхідним.


© 2009—2017, Виконком Криворізької міської ради