Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Перегляд проекту

Медико-соціальний та психологічний супровід ВІЛ-позитивних дітей `Турбота` (ГО `КМБ ВБО `Всеукраїнська мережа ЛЖВ`)

Актуальність

Місто Кривий Ріг займає лідируючу позицію щодо кількості ВІЛ-інфікованих як в Дніпропетровській області, так і по Україні в цілому. Наприклад, поширеність ВІЛ-інфекції/СНІДу на 01.01.2016 (за даними диспансерного нагляду) в м. Кривий Ріг становить:

 

2016р.

 

Всього, осіб

на обліку

Поширеність ВІЛ-інфекції

Хворі на СНІД

Поширеність СНІД

Україна (01.09.2015р.)

137 970

322,5

33 279

177,8

Дніпропетровська обл.

25 181

769,2

7 142

218,1

м. Кривий Ріг

9 346

1 440,1

1 658

255,5

 

Кількість населення міста – 648 994 осіб. Поширеність ВІЛ-інфекції серед населення міста є однією із найбільших серед промислових міст України та майже у 2 рази та 4 рази перевищує показники Дніпропетровської області та України в цілому. Особливе місце в проблематиці поширення епідемії ВІЛ/СНІД займають діти від 0 до 18 років. На 01.05.2016р. в ОКЗ «Криворізький центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» під диспансерним наглядом знаходиться 575 дітей, з них – 240 осіб із встановленим ВІЛ-статусом.

З 2015 року Глобальний фонд для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією (далі ГФ) не підтримує проекти, направлені на догляд та підтримку дітей, що живуть з ВІЛ, покладаючи цей обов’язок на державні та місцеві бюджети, що вже привело до зростання смертності серед дітей.

Перелік заходів:

  • Забезпечення надання медико - соціальних послуг і паліативної допомоги ВІЛ-позитивним дітям та підліткам на дому та в стаціонарах;

  • Послуги із супроводу та транспортування тяжкохворих ВІЛ-позитивних дітей з батьками/опікунами (ЛЖВ) до ЛПЗ міста, зразків крові, доставка медикаментів (АРТ) та товарів немедичного призначення: підгузків, гігієнічних та продуктових наборів ВІЛ-позитивним дітям додому та в стаціонарні відділення міста.

  • Закупівля та забезпечення підгузками, продуктовими наборами та засобами гігієни ВІЛ-позитивних дітей, та дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, особливо у випадку хвороби та перебування на амбулаторному/стаціонарному лікуванні;

  • Психологічна та соціальна допомога батькам/опікунам дітей і підлітків з ВІЛ, щодо формування прихильності до лікування, постійного прийому АРТ(антиретровірусної терапії) з метою збереження їх життя та здоров’я, запобігання розвитку стадії СНІДу.

  • Надання комплексу послуг із психологічного супроводу та підтримки дітей, уражених епідемією ВІЛ/СНІД, організація всебічного розвитку, заходів дозвілля, навчання для профілактики небезпечної поведінки та ефективної соціалізації дітей ВІЛ+ в суспільство.

Результати реалізації:

-батьки/опікуни ВІЛ-позитивних дітей та дітей, народжених матерями з ВІЛ налаштовані на своєчасне проходження діагностичних досліджень та не ухиляються від диспансеризації;

-діти приймають свій ВІЛ-статус, мають почуття контролю над власним тілом/життям, позитивно налаштовані на довготривалий прийом АРТ;

-підлітки, що живуть з ВІЛ успішно соціалізовані в суспільство, мають навички безпечної поведінки, що попереджає розповсюдження ВІЛ, мають доступ до ресурсів у громаді.

Загальний кошторис проекту складає 690 328 грн., з яких 359 768 грн. - кошти грантів від Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією, 200 000 грн. – кошти проекту «Громадський бюджет», добровільні внески у вигляді психологічних та соціальних послуг/консультацій на загальну суму, еквівалентну 130 560 грн.


© 2009—2017, Виконком Криворізької міської ради